top of page
Поиск
Фото автораНовоукраїнський ЗЗСО

День Пам'яті та Примирення

Обновлено: 27 мая

Сьогодні Україна відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

Ми приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

Символом памʼяті про Другу світову війну з 2014 року в Україні, як і в Європі, є мак памʼяті. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановуватиме кожного, хто боровся з нацизмом. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять мирні цивільні люди, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, діти війни, примусові робітники. Адже війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

Друга світова охопила значну частину планети. Участь у ній взяла 61 держава. Воєнні дії велися на території близько 40 країн – у Європі, північній Африці, Азії, Тихоокеанському регіоні. За різними оцінками, в тій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів людей.

Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках у різних регулярних арміях світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах. Українська земля була одним з основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву.

Українці, і сьогодні, зі зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на побудову більш тривкого миру і створення нової, справедливішої, світової системи безпеки. Умовою для цього є перемога над Росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії російського імперіалізму проти будь-кого на планеті. Сьогодні в умовах агресії єдиний шлях відновлення – перемогти загарбника.

Єдиний урок пам’яті «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього» у 1- 11 класах.


4 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Голодомор 1932-1933 років

Учні та педагоги закладу долучилася до всеукраїнських заходів вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Цьогоріч учні та...

День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи – це не просто дата в календарі, це - символ незламності духу українського народу, єдність, прагнення до...

1000 днів незламності

Повномасштабне вторгнення 2022 року стало кульмінацією російської агресії, яка розпочалася ще у 2014 році з анексії Криму та розв'язання...

Comments


bottom of page